Impresja Art Resort, Duszniki-Zdrój
Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego
  1. Home
  2. News details

News details

check in
check out

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego

21 september 2022

Gorąco zapraszamy wszystkich na Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego, który odbędzie się w Dusznikach-Zdroju w dniach 5-9.10.2022 roku!

W źródłach historycznych napotykamy przekazy, że Felix Mendelssohn od 1823 roku pojawiał się Dusznikach wielokrotnie. Jego stryjowie przez 32 lata prowadzili nieopodal hutę żelaza w Dolinie Hutniczej (obecnie Dolina Strążyska). Młody Felix grywał tam z lokalną orkiestrą, komponował oraz wypoczywał.
Duszniki to miejsce często kojarzone z Festiwalem Chopinowskim oraz z jego muzyką fortepianową. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Kameralnej im. Felixa Mendelssohna-Bartholdy’ego pozwoli z kolei przybliżyć twórczość innego wielkiego kompozytora, o którego pobycie na tych ziemiach wciąż mało się mówi.
Tegoroczny Festiwal zainaugurowany zostanie koncertem w Teatrze Zdrojowym im. Fryderyka Chopina. W programie usłyszymy Sekstet fortepianowy Felixa Mendelssohna.
Natomiast 8.10.2022 o godz. 16.00 w naszym hotelu odbędzie się wykład pt. "Mendelssohnowie w Dusznikach" oraz towarzyszący mu koncert pieśń. Sala konferencyjna Impresja Art Resort.
Wstęp na wszystkie koncerty i wydarzenia towarzyszące jest bezpłatny.

ul. Zielona 19
57-340 Duszniki-Zdrój, Polska

See on map
Newsletter

Zapisz się do naszego newslettera i bądź na bieżąco z naszymi promocjami i ofertami specjalnymi.

This website uses COOKIES.

By browsing it you accept our cookies policy, according to your browser settings. Read more about Privacy Policy.

OK, close