Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /wp-content/themes/rsw/framework/functions/framework-functions.php on line 0
Warto zobaczyć: Jamrozowa Polana - IMPRESJA – You’ll be impressed! - IMPRESJA – You’ll be impressed!

Warto zobaczyć: Jamrozowa Polana

„A teraz Weroniko odpychaj się jak Justyna Kowalczyk, jak Marit Bjoergen, zapomnij o karabinie! Walczysz o medal, o swój pierwszy medal w mistrzostwach świata! Nigdy dziewczyno nie stałaś na podium, a teraz to podium otwiera się jak ta trasa w Kontiolahti. Dawaj Weronika, dawaj!” Takimi oto słowy komentarz Tomasza Jarońskiego i Krzysztofa Wyrzykowskiego niósł Weronikę Nowakowską – Ziemniak po największy sukces w jej karierze. 

Jamrozowa Polana jest jednym z najlepszych w Polsce ośrodków sportów zimowych. Położona jest na Wzgórzach Lewińskich w dolinie między szczytami Gajowej a Jeleniem, na wysokości nie przekraczającej 675 m n.pm. Jej nazwa pochodzi od nazwiska ostatniego osadnika, który mieszkał na zboczach góry Gajowej – Antoniego Jamroza. W okresie międzywojennym istniały tu skocznia narciarska, tor saneczkowy i bobslejowy.

Zima

Wszyscy miłośnicy białego szaleństwa powinni choć raz  zapoznać się z atrakcjami, jakie oferuje Centrum Polskiego Biathlonu. To właśnie tutaj miłością do biathlonu zaraziła się Weronika Nowakowska – Ziemniak – dwukrotna medalistka mistrzostw świata.

Przepiękna paleta w pełni oświetlonych tras narciarskich biegowych, zachęca do obcowania z przyrodą narciarzy, a ich różnorodność pozwala cieszyć się urokami każdemu, bez względu na poziom zaawansowania.

Jamrozowa Polana – zdjęcie Urząd Miasta Duszniki – Zdrój

Piękno i przygotowanie tras Jamrozowej Polany doceniła także Międzynarodowa Federacja Biathlonu, która przyznała temu miejscu, jak i całym Dusznikom prawo organizacji Mistrzostw Europy w 2017 roku,a także Puchar IBU, który odbywa się cyklicznie na początku stycznia.

A jeśli nie uprawiają Państwo narciarstwa biegowego, zachęcam do choćby krótkiego spaceru, by poznać niesamowitą przyrodę, która otacza trasy i zobaczyć treningi wielkich mistrzów Tomasza Sikory i Weroniki Nowakowskiej – Ziemniak, a także młodych adeptów tej przepięknej zimowej dyscypliny, którzy często szlifują swoją formę przed ważnym zawodami właśnie na Jamrozowej Polanie.

Wiosna/Lato

Duszniki – Zdrój są miejscem atrakcyjnym cały rok. Nie inaczej jest również z opisywaną przeze mnie miejscem. Asfaltowe trasy umożliwiają jazdę na rowerze, uprawianie nordic walking czy jazdę na nartorolkach. A każdego zmęczonego wędrowca zaprasza znajdujące się niedaleko (3 km) czeskie schronisko Čihalka, gdzie zasmakować można tamtejszego piwa i spróbować regionalnych potraw.

Jamrozowa

Strzelnica na Jamrozowej Polanie

Gorąco zapraszamy do aktywnego zwiedzania naszego pięknego miasteczka i jego okolic.