Warning: Declaration of description_walker::start_el(&$output, $item, $depth, $args) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_el(&$output, $item, $depth = 0, $args = Array, $id = 0) in /wp-content/themes/rsw/framework/functions/framework-functions.php on line 0
Czarny Staw - IMPRESJA – You’ll be impressed! - IMPRESJA – You’ll be impressed!

Czarny Staw

IMG_2305

Czarny Staw nie tak oczywista część Parku Zdrojowego. Przyznam, że sama byłam przekonana, że ta przepiękna oaza jest zupełnie odrębnym tworem. Dusznicki Park Zdrojowy kojarzy się w pierwszej kolejności z fontanną, Dworkiem Chopina czy Pijalnią, jednak jego przestrzeń jest znacznie większa.

IMG_2242

Wychodząc z naszego Hotelu kierujemy się w lewą stronę, to zaledwie 10 – 15 minut spacerkiem. Niewiele tu skrętów i zakrętów. Droga jest prosta, przez cały czas towarzyszy nam piękno przyrody, a w porze majowej przecudne zapachy rozwiniętych już kwiatów. Po lewej stronie mijamy, nazwijmy to… centralną część Parku Zdrojowego. Pisząc centralną na myśli mam tą gdzie znajduje się fontanna.

IMG_2250

IMG_2258

Kiedy dotrzemy do rozwidlenia dróg wątpliwości rozwieje baner pizzerii „105” wyznaczający kierunek. Na samym wstępie części parkowej Czarnego Stawu przywita nas kamień upamiętniający ważną Dusznicką postać – pilota majora Czecha Nowackiego – to właśnie jego imię nosi ta część parku.

IMG_2259

 Stojąc na samym jego skraju można odczuć uderzający spokój i harmonie. Chce się tu być i odpoczywać. Każdy kolejny krok ścieżką prowadzącą do Czarnego Stawu utwierdza w przekonaniu, że jest to świetne miejsce na wypoczynek rodzinny czy też w gronie przyjaciół. Piękny trawiasty dywan zachęca, żeby rozłożyć koc i korzystać… ze świeżego powietrza, ze słońca. Dzieci nie będą się tu nudzić – czeka na nie plac zabaw, ale też boisko do piłki siatkowej.

IMG_2260 IMG_2261

Im bliżej stawu tym zapach wody unosi się intensywniej, granice spokoju wciąż pozostają niezachwiane. Tu czas płynie wolniej, a myśli ubierają się w słowa „jest pięknie”. Idąc ścieżką dalej, tuż przy samym stawie usytuowana jest pizzeria „105” – gwarancja zaspokojenia głodu 100%. Można się tu zatrzymać – usiąść, zjeść, można też skorzystać z pizzy na wynos i skonsumować w plenerze, albo i na wodach Czarnego Stawu. Bo oprócz wypoczynku to miejsce sprzyja rekreacji. Wypożyczenie rowerku wodnego – polecamy!

IMG_2272

IMG_2268 IMG_2277

Poza wypożyczalnią rowerków przy „105” natkniecie się na jedną z postaci słynnego Muflona, każda jego figurka to informacja, że podążacie szklakiem Muflona.

IMG_2295 IMG_2308

Idę dalej ścieżką zataczającą pętlę wokół Czarnego Stawu, po drodze mijam altankę – kolejne miejsce, w którym można się rozgościć i pobyć. Koło pizzerii przechodzę przez kładkę, idę dalej… jest i miejsce na ognisko.

IMG_2311

Zataczając pętlę docieram do punktu początkowego – kamienia upamiętniającego Czecha Nowackiego – gdzie wizawi czeka na tych, którzy chcę potrenować siłownia na świeżym powietrzu.

IMG_2319 IMG_2326

To spacer, który może trwać 30 minut, lecz może też pięć godzin – to wszystko zależy jak wiele chcecie zaczerpnąć z tego miejsca. A tym, którzy w sercu maja zamiłowanie do wędkarstwa podpowiem, że Czarny Staw jest to również miejsce udostępnione amatorom wędkarstwa.

IMG_2241

Dziękuje za dziś. Ja… wracam do Impresji, a Wam dziękuje, że pozwoliliście zaprosić się na wirtualny spacer. Pozdrawiam i zapraszam!

Ann